O nás

Malokarpatský cykloklub je partia amatérskych cyklistov – nadšencov, vyznávačov cykloturistiky, ktorí majú spoločný cieľ: relaxačnú cyklistiku a spoznávanie krajiny zo sedla bicykla.

Klub je členom ústredia SCK Piešťany, ale zaregistrovaním sa na MV SR vystupuje pod samostatným názvom Malokarpatský cykloklub a riadi sa vlastnými stanovami.

Členskú základňu klubu tvoria zamestnanci Atómových elektrární Bohunice, ich priatelia, rodinní príslušníci a ostatní cyklistickí nadšenci z okolia Trnavy a Piešťan.

Hoci zo začiatku pôsobenia klubu sa začínalo so starými favoritmi a jazdilo sa hlavne po asfaltových cestách 2. a 3. triedy, postupne sa prechádza na trekové bicykle a tým aj záujem členov prešiel na cykloturistiku v pravom slova zmysle. Pohorie Malých Karpát je popretkávané značenými cyklocestami, po ktorých je radosť jazdiť a všimnúť si, čo sa doteraz ľahostajne prehliadalo.

Preto aj poslaním klubu je motivovať svojich členov a sympatizantov stráviť čo najviac času v sedle bicykla nie preto, aby sa nabehalo čo najviac kilometrov, ale aby čas strávený na bicykli bol prínosom pre duševnú pohodu a aby sa spojil pohyb na čerstvom vzduchu s poznávaním prírody a jej krás v spoločnosti dobrej partie. Aby sa človek o to, čo práve prežíva, mohol ihneď s niekým blízkym podeliť.

Začiatkom každého leta poriada klub akciu masového charakteru Karpaty Tour, ktorej trasa dlhá cca 100 km pretkáva pohorie Malých Karpát a na ktorej účastníci za podpory doprovodného auta a zdravotníka môžu za turistického tempa obdivovať a spoznávať aké krásy nám príroda na prichádzajúce leto pripravili.

Okrem Malých Karpát členovia klubu radi objavujú krásy myjavských kopaníc, Bielych Karpát, Javorníkov, Tatier a vôbec každého krásneho kúta našej krajiny. Kolesá našich bicyklov okúsili už cestičky aj našich susedov za riekou Moravou – na Šumave, v Moravskom krase, v Beskydách, v Jeseníkoch, v Krkonošiach, Českej Kanade, v Českom Švajčiarsku, v Orlických a Krušných horách, v Českomoravskej vysočine, V Jizerkách… A samozrejme dotyk našich plášťov poznajú aj v rakúske cyklocesty pri Neusiedlerskom jazere, na Dunajskej cykloceste Passau – Wien,  v oblasti Weinviertel, malebné cestičky ostrovov v Stredozemnom mori – Korzika, Sardínia, Sicília, Elba, zákutia Gargáno v Taliansku a Francúzskej riviéry v oblasti Saint-Tropez…  No a okúsili sme cyklisticky aj Svätojakubskú púť do Santiaga de Compostella s prídavkom na mys Finisterre.

Každý (teda aj nečlen), koho srdce bije pre takýto životný štýl, je u nás vítaný a radi ho na našich akciách uvidíme.