Akcia Katarínka

9.11. – 10.11.2019

Akcie z plánu MKCK sa zúčastnili: M.Babišík, J.Michalec, I.Naništa, L.Kraic, E.Kraicová, J.Lukačovičová, J.Poláček, A.Kučerová, J.Golier, P.Vrábel, M.Valovičová, M.Šuga ,D.Kováč, H.Molnár, J.Ščibravý,    

Ako hostia: B.Golierová, M.Modrovský, M.Hrkotová, A.Babulík, A.Vyskočil, M.Modrovský,    

Skoro už tradične na jeseň sa stretávame pred koncom roka na chate a hodnotíme činnosť klubu. Tohtoročná cyklosezóna 2019 bola pre MKCK pestrá a činorodá. Okrem tradičných „povinných“ jázd ako je Jašter, Dobrá Voda, Okolo Tatier, Karpaty Tour, sa v pláne objavili aj výnimočné destinácie napr.: cyklozájazd Ligúria San Remo, Od Tatier k Dunaju, zájazd do CZ cyklo- Králický Snežník, cyklozraz KST Ružomberok, pomoc pri zabezpečení Detskej tour P.Sagana v Trnave, turistika Malá Fatra, Kráľova hoľa, Manín,  …,

Cieľom stretnutia na chate je v priateľskej atmosfére a pri dobrom guláši si pripomenúť akcie, ktoré sme absolvovali počas roka a prípadne začali plánovať tie budúcoročné. Program akcie začal už okolo 11:30 h prevzatím chaty, prípravou dreva do krbu a prípravou gulášu. Do týchto činností sa aktívne zapojili: M.Šuga, I.Naništa, P.Vrábel, D.Kováč, A.Babulík,  M.Hrkotová, J.Ščibravý, za čo im patrí veľká vďaka. Nemenej dôležitou súčasťou programu boli pripravené prezentácie z akcií v podaní: J.Michalca, J.Poláčeka, Ľ.Kraica, za čo im tiež patrí vďaka. Medzi premietaním sme stihli „koštovať“ vínko, Heňove pálené ovocie, koláče ako i domáce klobásky, či pagáčiky. Po premietaní nasledovala večera s chutným hovädzím gulášom z „tvorby“ od A.Babulíka, pomáhali M.Hrkotová, D.Kováč, P.Vrábel, dúfam že všetkým chutil – tiež ďakujeme. Po večeri nasledovala hudobná produkcia v podaní gitaristu  Ľ.Kraica, a tiež spev a „tanečky“ účastníkov akcie. Bolo možné využiť aj bezdrotový bluetooth reproduktor na prehrávanie hudby z mobilných telefónov od D.Kováča. Tiež to nemalo chybu – tlieskame Vám za nevšedný umelecký zážitok. Priebežne prikladáme drevo do krbu a nálada graduje.

Počasie bolo tohto roku pravé jesenné. Ráno pršalo a bolo silno zamračené.  Teplota  cca 8 až 10 st.C. V programe nemohla chýbať už tradičná večerná túra k zrúcanine kláštora na Katarínke. Za svetla čeloviek a lámp sme vyrazili v početnej skupine na toto tajomné a charizmatické miesto v lesoch nad Dechticami. Pod nočnou oblohou sme si zaspomínali na všetkých, čo tu nie sú s nami a zapálili sviečku za nášho kamaráta Ondreja Stríža, bývalého člena klubu. Ondrej, nezabúdame na teba i tvoj osobitý humor.

Po návrate na chatu ešte spievame a zabávame sa cca do 3 hodiny. Skvelý gitarista Ľuboš K. Milka, Janka  neskôr odišli domov. Zostalo iba zopár  vytrvalcov a pokračujeme do neskorej noci (či rána). Niektorí sa musia pre povinnosti rozlúčiť a odchádzajú domov. Pár vytrvalcov ešte debatuje a zvyšok zalieza do postelí aspoň na chvíľu si pospať do rána. Drevo v krbe dohorieva a začína sa nový deň. Po raňajkách ešte rozprávame a okolo 11:00 h začíname s upratovaním chaty. Za výdatnej pomoci M.Babišíka, M.Hrkotovej, D.Kováča, A.Babulíka, A.Vyskočila, H.Molnára, M.Valovičovej, P.Vrábla, dávame priestory do poriadku aby sme po 12 h mali hotovo. Ďakujem ešte raz všetkým menovaným aj nemenovaným účastníkom  za vytvorenie dobrej nálady a pomoc pri príprave a realizácii zdarného priebehu stretnutia.

Lúčime sa. Spoločne si zaželáme šťastný Nový rok 2020 a vyslovíme prianie stretnúť sa tu znova o rok. Dovidenia priatelia- ky v novej cykloturistickej sezóne.

Zapísal: Igor Naništa