Akcia Kohútka

nedeľa 27.8.2023

Táto akcia vznikla celkom spontánne, žiadna akcia nebola v pláne. Ľubo vyzval niečo vymyslieť, tak som navrhol cyklo Púchov – Kohútka a späť.

O 10:00hod. sme vyrazili z Púchova za priaznivého počasia smer Čertov, po pár km sme odbočili na Vydrnú, kde sme sa zvítali s Helou Gurínovou, s jej dcérkou  s deťmi na ich chalupe. Trochu sme sa pobavili a pokračovali cez Lúku do horského strediska Čertov.

Tešili sme sa na pivko, ale predošlá noc bola v celom kraji veľmi búrlivá a daždivá. Kraj bol bez elektriky, tak sa nečapovalo, ale zachránil nás Dušan, zobral každému Tatranský čaj, aby sme si pripili na zdravie jeho nedávno narodeného vnúčaťa, čo sme s radosťou urobili.

No a potom už len vyšliapať 6 km do kopca na horskú chatu Kohútka. Tam mali elektriku z českej strany, pivo mali výborné, ešte lepšie borúvkové knedlíky a  iné dobroty.

Naspäť sme šli tou istou cestou, Papajské sedlo bolo vytopené, to bola paráda až do Púchova. Odtiaľ dve posádky šli domov autom, zvyšok vlakom.

Akcie sa zúčastnili manźelia Antaloví, Marianna Farkašovská, Danka Fáziková, Dušan Surovčík, Roman Miklošík a celú akciu opísal Palo Herceg.