Ba-Lesopark 9.7.

Za MKCK sa zúčastnili : P.Vrábel, I.Matkovčik, A.Novaková, B.Ilavská H.Gurinová, D.Surovčik a V.Naď

Hostia : M.Farkašovská a M.Kunovská.

Sobotu dňa 9.7.2016 bola naplánovaná ďalšia cyklotura z Pezinka do Bratislavského lesoparku. Napriek tomu, že väčšina naších členov bola na ďalšej akcie, ktorá sa konala v Beskydách, tak sa nás celkom dosť stretlo na železničnej stanici v Trnave. Dvaja sa pridali v Pezinku. Počasie neveštilo nič dobrého, bolo zamračené a fúkal slabý vietor.

O 9.00h sme vyrazili po trase Pezinok Limbach (medvedie údolie) a krásnym stupákom na Tri Bresty-Biely Kríž, kde bolo prvé občerstvenie. Mali navarený guláš, rybaciu polievku a kapustnicu, takže si mohol každý vybrať podľa želania. Medzitým sa počasie zlepšilo a krásne svietilo slniečko, tak po riadnom občerstvení sa veselo pokračovalo ďalej smerom sa U Slivu Kačín – Železnú studničku. Tu bola druhá občerstvovačka. No táto sa nedala porovnať s Bielym Krížom, ale pivo a káva padla vhod.

Na spiatočnej ceste U Slivu sme sa rozdelili: jedna partia sa spustila dolu kopcom na Krasňany a na Vinohrady na vlak. Piešťancom to vyhovovalo, nemuseli nikde prestupovať. Druhá partia sa vrátila cez Biely Kríž do Pezinka.

To, že je to obľúbená destinácia, svedčí aj to, že napriek prázdninám, sme stretávali hodne cyklistov, pešiakov, ale aj bežcov. Akcia sa vydarila, len škoda, že bola aj akcia na Beskydách. Bolo by veselšie.

Dňa 12.7.2016 garant Vlado.