Akcia Karpaty Tour 22. ročník

Akcie sa zúčastnili:

V.Gubiová, M.Šuga, I.Naništa, J.Budoš, S.Molnárová, M.Modrovský, J.Michalcová, J.Lukačovič, P.Sloboda, M.Líška, J.Sloboda, Ľ.Janovický, M.Nižnanský, H.Gurínová,  D.Fáziková, B.Ilavská M.Golier, R.Kĺč, P.Holovič, J.Golier, P.Vrábel, I.Matkovčík, S.Bejdová, R.Šimák, M.Drozdová, P.Herceg, R.Miklošík, J.Nádaský, D.Krajčovič, J.Poláček, A.Kučerová, R.Zsolt, R.Bednárik, P.Blinka, P.Blinka ml. I.Blinka, J.Baránek, J.Lukačovičová, I.Buc, I.Kubiš, J.Antal, E.Antalová, J.Benedikovič, J.Barkoczi, V.Vítek, R.Uhrák, V.Naď, A.Gieci, B.Polocik, M.Novák, K.Julínyová, P.Julíny, D.Peško, A.Hanzelová, J.Chudý, M.Nemeček, V.Hlaváček, M.Dobiš, M.Kupčík, E.Kraicová, Ľ.Kraic, J.Ďurjak, Kashif Butt,, Dodo Benedikovič, E.Benedikovičová, M.Farkašovská, L.Baláž, O.Baláž, M.Baláž, J.Daniš, A.Danišová, P.Semanko, J.Julíny,   = 73 účastníkov.

Po roku sme sa v sobotu 22.6.2019 postavili na štart 22.ročníka KT 2019. Zhruba po 4 mesačnej príprave akcie a získaní príslušných povolení od úradov. Do prezenčnej listiny sa zapísalo 73 účastníkov „cykloturistického vítania leta“ z rôznych smerov, z toho aj 16 žien. Akcia Karpaty Tour 22.ročník sa mohla uskutočniť aj vďaka finančnej podpore Malokarpatského Cykloklubu. Priestory na realizáciu prezentácie, štartu/ cieľa, občerstvenia a posedenia v pube poskytla reštaurácia Relax- dlhoročný partner akcie.

Trasy akcie sme t.r. pripravili opäť dve. Krátku 64 km sme smerovali na „Doľanskú“ časť MK a dlhú trasu 98 km smerovali na „Modranskú“ a „Záhoráckú“ časť MK od Trnavy. Prezentáciu a štart sme už tradične situovali do priestoru pred reštauráciou RELAX na Rybníkovej ulici. Okolo 8:40 h po prezentácii a poučení účastníkov o spôsobe jazdy (podľa Zák. č.8/2009) na trase sa za asistencie 2 sprievodných vozidiel vydávame smerom na Suchovskú cestu v ústrety 64 km a 98 km trasy. Prestávky máme plánované na krátkej 64-ke v Doľanoch, Majdane, Smoleniciach a v D.Krupej. Na dlhej 98-ke na Zochovej chate, Sološnici, Bukovej, D. Krupej. Počasie sa od rána ukazuje priaznivé s trochou oblakov a teplotou vzduchu cca 18 st. To cyklistom vyhovuje lepšie ako horúce počasie z nedávnych dní. Po opustení mesta sa začína pelotón naťahovať a tvoria sa výkonnostné skupinky. Za asistencie 2 vlastných sprievodných vozidiel sa presúvame pár km do Dolian, kde sa na križovatke ciest delia trasy 64km -doprava a /98 km doľava. Trasa 64 km- po odbočení doprava  prichádzame cca o 10:00 hod do centra Dolian kde  dopĺňame stratené kalórie a tekutiny na terase miestneho pohostinstva. Majú tu dnes akciu miestny hasiči – varenie gulášu, tak máme šťastie že šenkárka otvorí na chvíľu aby uhasila náš smäd. Po krátkom oddychu smerujeme ďalej na Zabité – pod Rybárňou- Majdan (na obednú prestávku vo vynovenej miestnej reštike) –cez Lošonec- Smolenice–Trstín – Prekážku- H. a D.Krupú- do Trnavy (prích. cca o 15:00h). Príchod do Trnavy sa troška natiahne pre pár ľudí z dlhej trasy keď ich v D. Krupej zastihne letná búrka. Okolo 17 h sú už všetci v Relaxe a po guláši sa môže začať losovanie cien od sponzorov akcie. Ďakujem-e všetkým partnerom ktorí prispeli vecnými cenami. Zoznam je uvedený nižšie.

Zápis z dlhej trasy:

Účastníci Karpaty Tour 2019 si v Doľanoch mohli zvoliť smer svojho putovania – takmer rovnako početná skupina sa vybrala vľavo na dlhšiu trasu cez Záhorie. Naša skupinka, ktorá sa postupne rozrástla na 14 cyklistov, tvorila záver a spolu s doprovodným vozidlom kryla chrbát tejto časti pelotónu. Nad Zochovou chatou sme pomohli zabezpečiť odvoz Martina, ktorý na terénnej vložke nešťastne presekol zadný plášť a ďalšiu časť dňa tak musel stráviť v doprovodnom aute.

Len s drobným problémom, ktorý nemal našťastie ďalšie následky sme zvládli zjazd z Hubalovej aj nepríjemný prejazd po frekventovaných a rozbitých cestách medzi Rohožníkom a Sološnicou. Tu sme si dopriali krátky zaslúžený oddych a doplnili chýbajúce tekutiny aj kalórie (cigánska z neďalekých hodov chutila). Ďalej sme pokračovali v miernom protivetre, ktorý výraznejšie porozdeľoval našu malú skupinu, ale stále sme si pochvaľovali ideálne cyklistické počasie.

Prejazd cez Bukovú bol fajn, aj zastávka v miestnom pohostinstve padla vhod. V Trstíne sme sa rozhodli pokračovať neoficiálnou skratkou cez Bíňovce do Dolnej Krupej. V tomto momente nás zradilo počasie, ale neopustilo šťastie. Prudký lejak sme prečkali v úkryte – niekto na autobusovej zastávke, niekto v krčme. Musíme pochváliť obsluhu Penziónu 7 divov, ktorý napriek prebiehajúcej oslave prichýlil na svojej terase 11 cyklistov a poskytol im občerstvenie. Ďakujeme !!!

Ďalej sme v miernom mrholení, ktoré na úplny záver prešlo do dažďa pokračovali v malých skupinkách. Všetci sme sa ale nakoniec šťastne dostali do cieľa v reštaurácii Relax. Napriek trochu vlhkému záveru to bol opäť vydarený ročník. Je fajn trochu si zabicyklovať, stretnúť sa so starými známymi a spoznať nových.

Poďakovanie patrí všetkým účastníkom akcie KT2019 za ohľaduplnosť a dodržiavanie dohodnutých pravidiel počas akcie. Ďakujem všetkým členom i nečlenom MKCK za organizačné i technické zabezpečenie akcie. Obdiv patrí všetkým účastníkom, ktorí sa vysporiadali s nástrahami trate so cťou. Spestrením akcie je aj tradičné posedenie po akcii pri gitare a pesničkách od Milana Lišku a Ľuboša Kraica. Na záver akcie vyslovili cyklisti spokojnosť so zmenou trasy cez chodníky MK a okolia. Do budúcna možno uvažovať aj o inom smerovaní trás. A na tom by organizačný výbor KT2020 mal uvažovať už teraz rok pred konaním ďalšieho 23 ročníka akcie.

Akciu KT2019 podporili: Malokarpatský Cykloklub, rešt. RELAX Trnava, Poisťovňa UNION- p.B.Ilavská Piešťany, Farby-laky p.M.Griflík Trnava, SCK Piešťany- ústredie, J.Benedikovič, a Malokarpatský Cykloklub.

Poďakovanie a podiel na úspešnej KT 2019 patrí aj týmto ľuďom:

Propozície spracoval a upravil: J. Golier
Návrh a tlač diplomov, štartovej „plachty“: J.Golier a L.Kraic,
Sprievodné vozidlá:
1/ Dušan Krajčovič + kamarát
2/ Igor Naništa + Jozef Michalec

Dovidenia o rok priatelia na KT 2020.

Na záver: ešte raz veľká vďaka patrí Vám celému organizačnému výboru za spoluprácu na akcii. Tiež dobrovoľníkom (-čkám) za pomoc pri prezentácii, sprevádzaní účastníkov na trasách aj pri losovaní tomboly.

Zapísal: Igor Naništa a Juraj Golier dňa 25.6.2019