Akcia Devínske jazero

Malými Karpatmi na Devínske jazero a späť.

Akcie sa zúčastnili: manželia Kraicoví a Miklošovičoví, Vierka Gubiová s dcérou Veronikou, Ivetka Pekaríková, Anka Kučerová, Janka Lukačovičová, Juraj Poláček, Štefan Krištof, Igor Buc, Roman Miklošík, Jozef Nádaský, Ivan Kubiš, Milan Babiśík a Paľo Herceg.

V nedeľu ráno 25.6.2023 o 8:30 sme si dali stretnutie na stanici vo Svätom Juri. Niektorí prišli vlakom, ďalší autami, spolu nás stálo na štarte 15 nedočkavých cyklistov. Prišli aj dvaja domáci z BA -Ivetka a Igor.

Manželia Kraicoví chvíľu meškali. Milka zabudla doma riadiacu jednotku od biku. V lesoparku nás dobehli a tak sme kompletní šliapali stúpaním peknou asfaltkou smer Medené Hámre. Malebná oblasť, kameňolom, kde sa v minulosti ťažila meď, teraz obľúbené výletné miesto.

Po chvíle oddychu sme pokračovali asfaltovou cyklocestou do Borinky pod hradom Pajštún. Vysmädnutí sme sa tešili na pivko, no otvorený bol iba kostol. Tak sme šliapali už po hlavnej ceste do mestečka Stupava. Tam sme to zapichli v našej známej reštaurácii v lesoparku, kde sme si dali nedeľňajší obed z ich meníčka a dobré pivko.

Ja som potom predal vedenie skupiny aj napriek nesúhlasu mnohých Ľubovi, pretože mi došla navigácia😀. Cyklochodníkmi sme prešli okolo Devískeho jazera do Rakúskeho Marchegu. Pozreli sme si najväčšie hniezdisko bocianov a pokračovali aj po hlavných cestách k zámku Schlosshof. Cez známy cyklomost Chucka Norrisa sme sa dostali do Devína.

V miestnej záhradnej reštike sme sa občerstvili. Tam nás opustila naša spolujazdkyňa Ivetka (povinnosti pri bábätku),my sme sa vydali cez Devínsku Novú Ves okolo televízie Markíza smer Železná studnička. Nevyhli sme sa stúpaniu po lesných chodníkoch, ale sme to všetci zvládli. Občerstvenie na studničke dobre padlo.

Ďalej sme pokračovali bratislavským lesoparkom plným cyklistov smerom na Biely kríž. Štyria ešte pred ním odbočili do Rače na vlak. Ostatní z Bieleho kríža do Sv.Jura k autám.

Najazdili sme v ideálnom počasí 80 km, nastúpali cez 900 m a získali ďalšie pekné zážitky z bicykla.

Ďakujem všetkým za príjemnú spoločnosť.

Paľo Herceg