Otvorenie cykloroka 2010 – Jašter

Zoznam účastníkov: I.Naništa, D.Fáziková, B.Ilavská, J.Budoš, P.Škoda, D. Surovčík, V.Naď, F.Krajčovič, D.Ješko, P.Vrábel, J.Poláček, Vlado a Nina Oravcová, O.Stríž, J.Nádaský, M.Ševčík, M.Nižnanský, M.Unger, K,Lavor.

Hostia: J.Hergotová, P.Princ, V.Kováč, J.Kalina, Ľ.a M.Škumát.

Počasie: oblačno, teplota vzduchu cca 10 st.C, veterno.

Priebeh akcie: Dlho očakávaná 1. Jarná cyklotúra (11.4.2010) je už tu. Partia z Trnavy a okolia sa ráno po 10:15h stretávame na parkovisku pri „Amfíku“. Tu sa postupne dávame dohromady, aby sme mohli o 10:30h vyraziť na trasu.

Po tradičnom fotografovaní sa a určení trasy, nasadáme na bicykle a smerujeme na výpadovku z mesta smer Malženice, Trakovice, Leopoldov, Hlohovec a Jašter. Počasie je ešte obstojné, neprší (aj keď p.Iľko predpovedal prehánky). Iba ostrý protivietor nám sťažuje rýchlejšie postupovať vpred.

Pelotón sa tradične trhá na viac „výkonnostných“ skupín. Plánovaná je občerstvovacia prestávka v šenku u J. Bučka v Trakoviciach. Tu sa aj na chvíľku zastavíme, ale tradičné „orosené“ radšej oželieme, nakoľko je to v dnešných časoch zvýšených kontrol polície zameraných na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, veľmi drahý špás. Občerstvíme sa kofolou a radšej šliapeme k Hlohovcu, pretože začína jemne popŕchať. Citeľne sa ochladzuje, keď šliapeme okolo Slovliku v Leopoldove. A v diaľke už vidno čierne mračná.

Na Jašteri sa stretáme cca okolo 12h aj s partiou od Piešťan. Božka Ilavská priniesla so sebou na skúšku aj ukážky dresov a cyklooblečenia od fy Craft. Potom začína debata a skúšanie oblečenia pre pánov aj dámy. Zhodujeme sa v tom, že materiál je kvalitný, ale bude treba priniesť ešte na odskúšanie viac veľkostí (od L až po XXXL). Po obedňajšom občerstvení ešte chvíľu debatujeme. Pribúdajúce čierne mračná nás nútia už dlhšie nevysedávať v príjemnom interiéri reštaurácie Jašter, ale treba sa pobrať na cestu späť k rodinám domov. Cyklotúry sa zúčastnili aj hostia, priatelia z cykloklubu z Hnčiaroviec n/Parnou a J.Hergotová z Ružindola. Pelotón sa rozrástol aj o nových cyklopriateľov p. P.Princa, V.Kováča, J.Kalinu. Sprievodné vozidlo a zdravotnú službu zabezpečoval F. Krajčovič alias „Fazulka“.

Lúčime sa a dohadujeme si ešte termín ďalšieho stretnutia. Stretneme sa až v nedeľu 25.4.2010 (na Mareka) na Dobrej Vode. Všetkým účastníkom akcie patrí vďaka za účasť a dôstojný priebeh tradičného Otvorenia cyklosezóny na Jašteri v r. 2010.

V mene svojom aj výboru Malokarpatského cykloklubu prajem všetkým členom ale aj priaznivcom cykloturistiky veľa zdravia, šťastia a km bez nehôd v r. 2010.

I.Naništa